Aby sporo zaoszczędzić, dobrze jest działać first minute i rezerwować z wyprzedzeniem: zanim ceny noclegów w hotelach oraz pensjonatach poszybują w górę. Czy wiesz, że wyszukiwarka ofert noclegowych na MyDeal.pl ma opcję wyboru terminu pobytu? To banalnie łatwe: wejdź w zakładkę podróże, wybierz datę planowanego przyjazdu, a następnie ustaw liczbę noclegów. Skorzystaliśmy z tej opcji i wytypowaliśmy po 2 oferty na Majówkę 2017 oraz Długi Weekend Boże Ciało 2017. Możesz też wybrać Majówka lub Długi Weekend Boże Ciało z listy kategorii w zakładce podróże.

Majówka 2017

Majówka w 2017 roku przypada na poniedziałek. Tradycyjnie 1 maja (poniedziałek) to Święto Pracy, a 3 maja (środa) to Świeto Konstytucji 3 Maja. Taki rozkład dni pozwala na rozpoczęcie urlopu już w ostatni weekend kwietnia. W ten sposób, biorąc 1 dzień urlopu, możesz mieć aż 5 dni wolnego!

Oto 2 wybrane oferty na Majówkę – z wolnymi terminami od 1 do 3 maja 2017 r. (stan na dzień 8 marca 2017 r):

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HALNY, SOSNÓWKA K. KARPACZA, MAJÓWKAOśrodek Wypoczynkowy Halny, Sosnówka k. Karpacza

To jedna z najtańszych propozycji na Majówkę w górach. Czas w tym zabytkowym pensjonacie zatrzymał się dawno temu i nie powinniśmy spodziewać się luksusów. Jakkolwiek – jest tu czysto, nastrojowo, blisko na szlaki w Karkonoszach, a w cenie pobytu jest śniadanie lub wyżywienie (śniadania + obiadokolacje). Do Karpacza jest stąd jedynie 6 km.

POKOJE GOŚCINNE MASZOPI, WŁADYSŁAWOWO-CHŁAPOWO, MAJÓWKAPokoje Gościnne Maszopi, Władysławowo-Chłapowo

Jeżeli bardziej niż w góry ciągnie Cię nad morze, spędź tutaj Majówkę za niewiele złotówek. Maszopi to obiekt przyjazny rodzinom z dziećmi. Tutaj starsi i młodsi na pewno nie będą się nudzić. Trudno o lepszą propozycję na spokojny, tani nocleg nad morzem na Majówkę.

Boże Ciało 2017

Długi Weekend Boże Ciało w 2017 roku przypada na 15 czerwca, jest to czwartek. Zatem wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, by wypoczywać pełne 4 dni (od czwartku do niedzieli).

Zobacz 2 przykładowe oferty na noclegi w Długi Weekend Boże Ciało – z wolnymi terminami od 15 do 18 czerwca (stan na dzień 8 marca 2017 r.):

HOTEL ABIS, BYSTRZYCA KŁODZKA, MAJÓWKAHotel Abis, Bystrzyca Kłodzka

To godne polecenia miejsce na nocleg w Górach Bystrzyckich. Dla Wrocławian jego lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna – z Wrocławia jest tutaj tylko ok. 1,5 godz. drogi samochodem (dane orientacyjne na podstawie Map Google). Urzekająca przyroda, otoczenie gór, renoma hotelu i przyzwoity standard noclegu pozwolą na prawdziwe odprężenie i solidne „naładowanie akumulatorów”. Hotel przyjazny rodzinom z dziećmi.

PLAZA ALTA HOTEL, PRAGA, CZECHY, MAJÓWKAPlaza Alta Hotel, Praga, Czechy

W Czechach święta narodowe przypadają na 5 i 6 czerwca, natomiast 15. jest normalnym dniem pracującym. Dlatego nawet w doskonałym, czterogwiazdkowym Hotelu Plaza Alta w Pradze wciąż można zarezerwować noclegi w terminie Długiego Weekendu Boże Ciało. Hotel jest położony niedaleko centrum (ok. 25 min spacerem, 12 min komunikacją miejską). Ma podziemny parking oraz restaurację, serwującą dania kuchni czeskiej i meksykańskiej. To prawdziwie nowoczesny hotel o wysokim standardzie, a przy tym ekologiczny – od niedawna dzierży certyfikat EU EcoLabel.

Wyślij komentarz